Krásné nohy bez plísně

10.10.2018

Určitě by každá žena i muž chtěli krásné čisté nožky. Někdy je to ale velký problém a trápí nás malé ale i velké problémy. Největším strašákem jsou určitě plísně.

Plíseň se může objevit prakticky kdekoliv na těle. Vyskytuje se na rukou, hlavě a nejvíce na nahou. 

Jak se plíseň nohou projevuje 
Plísňová onemocnění nohou se nejčastěji objevují mezi prsty, ale může také za ztvrdlé a rozpraskané paty. Zpočátku nohy svědí, rozpraskávají, začínají pálit a šupinatět. Někdy plísňová onemocnění mokvají a nakonec velice bolí. Co se týká plísně nehtů, ta se projevuje zahnědnutím nehtu, jeho lámáním a drolením.


Nákaza se síří lépe na zvlhlé a zapařené kůži. Mykózám se daří u lidí, kteří se nadměrně potí, nosí neprodyšnou obuv nebo ponožky z umělých materiálů. Častými místy, kde dojde k přenosu mykózy, jsou bazény a sauny. K nakažení dojde nejčastěji kontaktem se šupinkami kůže nemocného, a to buď přímo, nebo nepřímo (na koberci, na dlaždičkách, kde chodí lidé bosi, z ručníků a podobně). Jestli se plíseň na kůži daného člověka uchytí, nebo ne, záleží na aktuálním stavu imunity a pokožce. Vstup infekce do těla usnadňuje měkčí zvlhlá kůže, která vzniká například při návštěvě bazénů nebo saun nebo zapařením. Infekce také dobře vniká do těla v místě, kde je poraněná kůže

Co teď s tím??

Starat se o nožky a pečovat o ně je základ. Pár typů jako každodenní péče:

  • po umytí nohy pořádně vysušit i mezi prsty
  • nosit vzdušnou obuv, kterou pravidelně dezinfikujeme
  • v bazénech, veřejných prostorech nosit obuv
  •  dodržujte hygienu
  • nepůjčujte si cizí obuv, atd
  • hlavně zapomeňte při problémech na umělé nehty!!!!

Jak tedy na už rozjetou plíseň

3 krok: Solné zábaly

Mořskou solí Tiande, která je i s olejem promasírujeme plosky a celé nohy po kotníky, a zabalíme na 20 minut do igelitu a ručníku. Sůl dobře působí nejen na plísně ,ale uvolní i svaly a úpony. Nohy budou lehké a uvolněné.

Pro ty, kteří už plíseň mají nastává dlouhý čas péče a starostlivosti o své nohy. Bude to chtít trpělivost a pravidelnost, bez toho to nejde.

1. krok: dezinfekce - ALUNIT

Ze 100 % se skládá z horninového sopečného minerálu alunite . Alunit rozpustíme krouživými pohyby ve vodě, a namočíme nohy na 10 minut. Opakujeme klidně každý den.

2. krok:    Solné koupele

Doporučuji pravidelné koupele v solných roztocích . Používáme mořskou sůl , kterou rozpustíme ve vodě. Naložíme umyté nohy a necháme aspoň 15 minut.Koupel opakujeme 2 - 3x týdně. Doporučuji Tiande sůl čínské bylinky.


Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet consectetur adipisci velit.

Druhý titulek

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque.