Zdravý střevní trakt

11.02.2019

«Zdravý střevní trakt» - to je první cílený program, který obsahuje produkty zaměřené na celkové ozdravění střev a trávicího traktu jako celku.

Každý v dnešní době už vlastní auto. Staráme se o něj aby dobře jezdilo. Každé auto má svoji palubní desku. Někteří lidé se o své auto nestarají , prostě jezdí a jezdí. Jednoho dne se rozsvítí kontrolka - varovné světélko. Co kdyby to světélko přelepil náplastí a jel dál? Blázen, viď! To samé děláme i my, při braní různých antirevmatik, kortizonu, léků na bolest. Signály onemocnění přelepíme náplastí. Žádný z uvedených preparátů totiž neodstraní příčinu problému.

Odstraňte náplast a začněte od střev.

V současnosti se poruchy v činnosti střev spojují nejen s průjmy nebo naopak zácpou, ale i s bolestmi hlavy, alergiemi, chronickou rýmou a kašlem, poruchami spánku, zánětem dásní, rychlou únavou, apatií, snížením efektivity práce mozku, zhoršenou náladou. Potíže se střevy rovněž negativně ovlivňují vnější vzhled: obličej získává popelavou a nezdravou barvu, objevují se předčasné vrásky, kožní vyrážky, vlasy jsou vysušené, křehké a začínají intenzivně vypadávat.

Pro mnohé je to udivující skutečnost - ve střevech je přibližně 100 milionů nervových buněk! A právě proto se střevnímu traktu někdy říká "druhý mozek", čímž se zdůrazňuje jeho propojení s kognitivními schopnostmi a emocionálním stavem. Skutečně, stres a návaly deprese jsou často doprovázeny poruchami trávení a nadýmáním.

Nejspíš jste si už i vy všimli, že střeva poměrně ostře reagují na nejrůznější negativní emoce. Strach často vyvolává píchání u srdce, silné obavy zrychlují peristaltiku a objevuje se často "řídký případ s hustým běháním". A naopak úsloví "mám mravence v břiše" není jen metafora, ale plně uvědomělá reakce "střevního mozku" na příjemné rozrušení.

Vysoké množství serotoninu (hormonu štěstí) se syntetizuje zejména v trávicím traktu. Narušení této funkce může vést ke sklíčenosti, poruchám cyklu spánek-bdění, zhoršení paměti a vnímavosti, podrážděnosti a poklesu sebevědomí.

Je tedy třeba věnovat pozornost těmto varovným signálům a skutečně je nepodceňovat.

Zdravý střevní trakt - základ pevné imunity, účinné práce nejrůznějších systémů organismu, skvělého zevnějšku a dobré nálady. Lidský trávicí systém je místo, v němž se zužitkují všechny látky, které jsme do sebe potravou dostali. Všude tam, kde sliznice tvoří hranici mezi vně a uvnitř, probíhá vstřebávání , tedy předávání látek z trávicího traktu do krevního a lymfatického řečiště. Abychom zůstali zdraví, musí zůstat průchodné detoxikační kanály. Což je kůže, střeva, močový trakt, plíce a žlučové cesty. A také lymfa, která je mimořádně důležitá pro tělo - odvádí odpad k vyměšovacím orgánům. Tímto očistným programem nastartujete detoxikační proces a ozdravení střev.

Pokud chceme být zdraví a mít silnou imunitu, musíme přistoupit k řešení problému komplexně. Organismus je přece jediný systém, ve kterém jsou všechny životní činnosti vzájemně propojené a na sobě závislé.

Střevní trakt jako hlavní "krmící" orgán musí být na této cestě logicky hned prvním místě. Vždyť na jeho správné a bezchybné práci závisí zdraví každé buňky, která potřebuje každý den dostat svou přesnou porci výživných látek nebo nutrientů, aby mohla sama plnohodnotně vykonávat své úkoly a funkce.

Očistný program:

Program je rozepsán na 30 dní a skládá se ze tří na sebe navazujících desetidenních etap.

  1. 1.etapa - šetrné očištění střevního traktu. Aktivují se procesy detoxikace a odstranění zbytků životních procesů, toxinů, parazitů (helmintů, tedy cizopasných červů). Zlepšuje se činnost žlučníku, ledvin.

Užívané produkty: Super-Flora, Zaferan, Listy ořešáku černého, Papaya, Coral Alfalfa (Vojtěška), Coral Lecitin, CoralBurdok Rut, Cascara Sagrada (Řešetlák Purshův), Coral Carnitine.

  1. 2.etapa - normalizace činnosti střevního traktu díky obnově užitečné mikroflóry, zlepšení zpracování jídla a vstřebávání nutrientů.

Užívané produkty: Super-Flora, Zaferan, Coral Lecitin, Asimilátor, Coral Artyčok, Coral Magnesium, AquaOx.

  1. 3.etapa - plná obnova normální činnosti trávicího traktu, optimalizace rovnováhy vitamínů a minerálů i látkové výměny v organismu.

Užívané produkty: Super-Flora, Papaya, Coral Alfalfa (Vojtěška), Coral Magnesium, Coral Taurin, Omega 3/60, MSM, Spirulina v tabletách.

Během programu doporučujeme dodržovat pitný režim (minimálně 1,5 litru vody s minerálním doplňkem Coral-Mine) a zároveň dodržovat stravovací doporučení.

Každý na očistný program reaguje jinak, proto je důležité než začnete s očistou se poradit. Naše centrum zdraví a regenerace Vám pomůže v prvním kroku.